Minden, amit a tejsavó fehérje fogyasztásról tudni érdemes

Az egészséges életmód és a testmozgás kapcsán gyakran szóba kerül a tejsavó fehérje fogyasztása, mely a megfelelő mennyiségben és minőségben aktívan hozzásegíthet kitűzött céljaink eléréséhez. A súlycsökkentés, valamint a teherbírás növelése érdekében azonban korántsem mindegy, hogy milyen testmozgást választunk, milyen gyakorisággal és intenzitással végezzük azt, de az asztalra kerülő ételeken is sok múlik. A szakemberek szerint harminc százalékban járul hozzá a mozgás a változáshoz, a többi hetven százalékban pedig az étkezéssel tehetünk a legtöbbet céljaink érdekében.

tejsavo-feherje

Az emberi szervezetnek zsiradékra, szénhidrátokra és fehérjére egyaránt szüksége van az optimális működéshez. Ezek közül kiemelt szerep jut a fehérjének akkor, ha a rendszeres sport is mindennapjaink részét képezi. Az aktív életmódot folytatók fehérjeszükséglete jóval több, mint azoké, akik nem sportolnak. A pótlásra, az izmok működésének optimalizálására és azok megfelelő regenerálódására a tejsavó fehérje kiválóan alkalmas. Könnyű emészthetőségének, gyors felszívódásának és a benne megtalálható aminosavaknak köszönhetően az izomépítés elengedhetetlen eleme az alapanyag.

Mennyi tejsavó fehérje fogyasztása ajánlott?

Először is célszerű lenne eloszlatni azt a tévhitet, miszerint a tejsavó fehérje fogyasztásával az izmok maguktól növekedésnek indulnak majd, és a fogyókúra is látványos, gyors eredményeket produkál. Az étkezésekre való odafigyelés és a komfortzónán túli testmozgás mind szükségesek, s ezek kiegészítésére ajánlják a shop.builder.hu szakemberei a tejsavó fehérje fogyasztását. S hogy mennyit érdemes bevinni a szervezetbe? Ez a testsúlytól, valamint az elérni kívánt céloktól függ. Amennyiben izomzatot szeretnénk növelni, úgy testsúly kilogrammonként 2-3 gramm javasolt, melyet a nap folyamán elosztva ajánlott bevinni. Ha az izomzat megtartása a cél, vagy hölgyek szeretnék az izomzatot növelni, úgy 1,5-2 gramm a napi javasolt mennyiség.

Edzés után kötelező!

Alapvetően két időpontot javasolnak a szakemberek, amikor a szervezetet mindenképpen fehérjéhez kell juttatni, ez pedig az edzés utáni és a lefekvés előtti időszak. Az intenzív mozgást követően mindenképpen gondoskodni kell arról, hogy az izmok minél gyorsabban értékes tápanyaghoz jussanak, ilyenkor tudják ugyanis azok a leghatékonyabban beépíteni a tejsavó fehérje értékes anyagait. A gyorsan felszívódó fehérjeforrásnak köszönhetően nem csak közérzetünk lesz azonnal jobb, energikusabbnak érezzük magunkat, de izmaink is optimális működésre serkenthetők.

Az anyagcsere lelassulása gyakran tehető felelőssé a plusz kilókért. Ha az éjszaka folyamán szervezetünk éhezik, azzal sokat árthatunk a fogyókúra sikerének. Lefekvés előtt érdemes lassú felszívódású fehérjét fogyasztani, ami hosszú időn keresztül ellátja a szervezetet aminosavakkal. Tipikusan ilyen a kazein. Az sem baj, ha tejsavó fehérje mellett döntünk, de a kazein sokkal ideálisabb esti fogyasztásra.

A húsfogyasztás sem maradhat el!

A napi fehérjeszükséglet egy részét minden gond nélkül bevihetjük tejsavó fehérje segítségével, de fontos, hogy minden nap fogyasszunk olyan alapanyagokat is, mint a halak, a csirkemell, a fehér húsok, a tojásfehérje, vagy a zsírszegény tejtermékek. A szakemberek azt javasolják, hogy a tejsavó bevitelével akár egy-egy étkezést is kiválthatunk, de ne szorítkozzunk csak ennek fogyasztására, hiszen a szervezetnek szüksége van a húsokra és tejtermékekre is. Kombinálva a kettőt elősegíthetjük az izmok regenerálódását, és a fogyás ütemének felgyorsítását.

Hozzászólások: