Hányszor nyomod meg reggel a szundi gombot? Ez történik a szervezetedben

Elsőre csábító lehet, ám veszélyes játék a szundi gomb.

Amióta van mobiltelefonod, jó eséllyel azt alkalmazod ébresztőóra helyett. Nincs is ezzel semmi gond, amennyiben éjszakára kikapcsolod a készüléket, illetve reggel nem használod a szundi gombot.
alombamerules (1)
Bár a szundi gomb elsőre kedves funkciónak tűnik, hiszen ad öt perc haladékot álmos reggeleken, valójában többet ártasz vele, mint gondolod.

Ezért ne használd a szundi gombot!

Ideális esetben nagyjából egy órával a reggeli ébredés megszokott időpontja előtt a szervezet elkezd készülni a felkelésre. Tested hőmérséklete emelkedik, véget ér a mélyalvás ciklusa, és olyan hormonok – dopamin, kortizol – szabadulnak fel, amelyek energiát szolgáltatnak majd a napkezdéshez.
Amikor a csengő megszólal, és te megnyomod a szundi gombot, megzavarod az alvási ciklusodat. Azáltal, hogy adsz magadnak még öt – esetleg még sokszor öt – perc haladékot, újraindítod az alvási ciklust, egy mélyebb alvási fázisba küldöd vissza magad. Vagyis ahelyett, hogy a szervezeted az ébredésre készülne, az ellenkező irányba halad. Ennek eredményét tapasztalhatod, amikor a következő riasztáskor fáradtabbnak érzed magad, mint az előzőnél.
Hozzászólások: